• ROZHODNUTIE

• Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“)

mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách od 30. marca 2020 do odvolania; riaditelia škôl zabezpečia podľa podmienok a možností samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami školy ....

ZDROJ: https://www.minedu.sk/data/att/16003.pdf

• Možnosti dištančného vzdelávania pre školy

•  Prerušenie vyučovania v školách v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu si vyžiadalo v oveľa vyššej miere ako doposiaľ využívanie dištančných foriem vzdelávania. Riaditelia počas tohto výnimočného režimu zabezpečujú podľa podmienok a možností samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami školy. Je na riaditeľovi školy, aby určil formu zadania domácich úloh.​ Konkrétne zadania, domáce úlohy a pod. sú v kompetencii učiteľa. Podľa najnovšieho výskumu CVTI SR, ktorý bol zverejnený v roku 2020 a týka sa používania internetu v domácom prostredí, má až 96,6 % žiakov zabezpečený prístup k internetu v domácom prostredí a 93,6 % žiakov mobilný telefón s internetom, ktorý využíva. S cieľom pomôcť školám zvládnuť súčasnú situáciu prinášame prehľad možností dištančného vzdelávania, ktoré sú aktuálne dostupné v rámci rezortu školstva.

ZDROJ: https://www.minedu.sk/moznosti-distancneho-vzdelavania-pre-skoly/

• VYUČOVANIE V DOMÁCOM PROSTREDÍ

• Pokyny od učiteľov k vyučovaniu v domácom prostredí sa uskutočňuje prostredníctvom EduPage v čase od 9:00 - 11:00 hod.
            • Od 9:00 - 13:00 hod. je čas vyhradený na konzultácie učiteľov so žiakmi, rodičmi, resp. verejnosťou prostredníctvom elektronickej komunikácie.
            • Dávajte na seba pozor, chráňte seba aj svojich blízkych prostredníctvom dodržiavania odporúčaní a zásad ohľadom COVID - 19.
          • OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV ŠUP

• Publikovaný 13. 03. 2020

OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV ŠUP

Vážení rodičia a žiaci našej školy,

Na základe momentálnej situácie v SR od 16. 3. – 27.3.2020 žiaci ostávajú v domácom prostredí. Prerušuje sa vyučovanie v prostredí školy. Žiaci sa budú vzdelávať podľa pokynov jednotlivých vyučujúcich prostredníctvom elektronickej komunikácie, v našom prípade prostredníctvom EduPage.

Žiakom budú príslušní vyučujúci v jednotlivých triedach zadávať pokyny, domáce úlohy v čase od 9:00 – 11:00 hod. V rámci vzájomnej komunikácie medzi učiteľom a žiakom, si učitelia určia spôsob a čas kontroly splnenia zadaných úloh. Žiaci sú povinní sledovať a plniť úlohy, zadania a pokyny od učiteľov.

Za pochopenie ďakujeme.

• COVID -19

• Ako znížiť riziko infekcie koronavírusom?
            Umývajte si ruky mydlom a vodou alebo prostriedkom na báze alkoholu.
            Zakrývajte si nos a ústa, keď kašlete a kýchate vreckovkou, alebo ohnutým lakťom.
            Vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky nádchy
            alebo chrípky.
            Mäso a vajíčka dôkladne prevarte.
            Zabráňte nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami.

• COVID - 19

• Vážení rodičia,

touto cestou Vás chceme požiadať o zabezpečenie hygienických potrieb - vlastné mydlo, uterák a vreckovky, pre každého žiaka školy (v zmysle každoročných pokynov na predchádzanie pandémie chrípky) ako prevenciu proti možnej nákaze koronavírusom. Časté umývanie rúk mydlom je jedno z odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR ako prevencia pred šírením nákazy.

V prípade, že žiaci alebo zamestnanci rezortu školstva boli a vrátili sa v najbližšom období z oblastí, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, musia takéto osoby v najbližších 14 dňoch od návratu kontrolovať svoj zdravotný stav.

V prípade, že sa u ktorejkoľvek osoby, ktorá sa nachádzala v oblastiach kde sa vírus vyskytol, objavia vyššie uvedené symptómy za obdobie 14 dní, a to najmä zvýšená teplota, kašeľ, bolesti v hrdle, musí:

• ostať doma, nechodiť priamo k lekárovi, kontaktovať lekára telefonicky, popísať mu symptómy a riadiť sa jeho príkazmi,
            • v prípade, že lekár na základe popísaných symptómov rozhodne, že daná osoba musí byť hospitalizovaná, pošle lekár pre danú osobu špeciálnu sanitku. Každopádne nesmie takáto osoba chodiť sama na pohotovosť alebo na infekčné oddelenie,
            • v prípade, že symptómy nebudú ťažké, môže obvodný lekár rozhodnúť, že osoba ostane v domácej karanténe,
            • v prípade, že sa vyskytne podozrenie u žiaka bývajúceho na internáte, je potrebné postupovať obdobne.

Pre materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy, školské zariadenia, študentské domovy a internáty ministerstvo školstva odporúča dodržiavať všeobecné preventívne ochranné opatrenia:

• pravidelne si umývať ruky mydlom a vodou po dobu najmenej 20 sekúnd alebo použiť dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu. Nedotýkať sa očí, nosa a úst neumytými rukami,
            • pri kašľaní zakryť ústa a nos jednorazovou vreckovkou a následne ju zahodiť do koša,
            • vyvarovať sa úzkeho kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky infekcie dýchacích ciest a ktorí majú najmenej jeden z nasledujúcich príznakov: horúčka, kašeľ, bolesť hrdla a dýchavičnosť.

Vylúčenie z vyučovania žiakov, ktorí neprejavujú príznaky ochorenia len z dôvodu, že boli na pobyte v oblastiach postihnutých výskytom koronavírusu, nie je možné, ak žiak plní povinnú školskú dochádzku. V ostatných prípadoch (napr. materská škola) je na zvážení riaditeľa školy po dohode so zákonným zástupcom dieťaťa. Pokiaľ sa u detí a žiakov neobjavia klinické príznaky respiračného ochorenia, nie je dôvod ich obmedzovať. Takýto postup obdobne platí aj pre zamestnancov rezortu školstva.

Na základe tohto usmernenia vyučovanie prebieha štandardným spôsobom a platia podobné pravidlá ako pri chrípke !!!

Vážení rodičia,